Filtry

KOLOR

KOLOR

MOTYW / WZÓR

MOTYW / WZÓR

Dostępność

Dostępność

Alpaka

Wełna pozyskiwana jest z runa różnych zwierząt. Do najbardziej rozpowszechnionych należy wełna owcza. Jednak wełnę uzyskuje się również z kóz, królików, lam lub wielbłądów. Wszystkie wełny charakteryzują się wysoką termoizolacyjnością i higroskopijnością.

Aktywne filtry

Zalety materiałów z wełny alpaki

Wełnę pozyskuje się od pochodzących z południowej Ameryki lam. Wełna z alpaki wyróżnia się na tle pozostałych materiałów wyjątkową delikatnością. Jest miła w dotyku i nie podrażnia skóry. Nawet przy bezpośrednim kontakcie z ciałem materiał nie powoduje uczucia gryzienia i nie uszkadza naskórka. Wełna z alpaki ma bardzo wysoka zdolność utrzymywania ciepła. Uszyta z niej odzież zimowa ochroni nawet przed bardzo niskimi temperaturami. Dodatkowo ciało nie będzie się w niej pocić, ponieważ wełna posiada zdolność oddychania i odprowadzania wilgoci. Alpaka zalecana jest dla alergików i osób posiadających nadwrażliwą skórę. Wełna z alpaki w naturalny sposób odpycha brud i kurz. dzięki temu mogą z niej korzystać nawet osoby uczulone na różnego rodzaju roztocza. Kolejną ważną zaletą materiałów tworzonych z wełny alpaki jest ich wysoka wytrzymałość na uszkodzenia. Dzięki temu płaszcze i kurtki uszyte z alpaki mogą być używane przez kilka sezonów.

W wyglądzie na uwagę zasługuje charakterystyczny dla tej wełny połysk. Dzięki temu prezentuje się ona elegancko i dostojnie. Materiały z alpaki są droższe od wełny owczej i traktowane są jako towar luksusowy, z którego szyte są najbardziej gustowne elementy konfekcji damskiej, męskiej oraz dziecięcej.

Zastosowanie wełny z alpaki

Alpakę tak jak pozostałe materiał wełniane stosuje się przede wszystkim do wszelkiej odzieży mającej chronić przed zimnem. Z alpaki szyte są eleganckie płaszcze zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Dostępne są również różnej długości kurtki, które dzięki wyśmienitej izolacji sprawdzą się nawet podczas najzimniejszych jesiennych i zimowych dni. Materiały z alpaki będą dobrym rozwiązaniem na wełniane ponczo. Alpaka z natury jest lekka i poncho z niej uszyte będzie można zakładać jako wierzchnie okrycie na sweter lub bluzkę. Z alpaki wytwarzane są ciepłe swetry, kamizelki, kardigany oraz sukienki i spódnice. Materiały z wełny alpaki dostępne są w wielu kolorach, ale raczej są to kolory stonowane, jak najbardziej zbliżone do barw naturalnych. Królują tutaj kolory brązowe, od jasnych beżowych, poprzez kamelowe, kasztanowe aż do głębokich, ciemnych brązów.

Materiały z alpaki w domu

Dużą popularnością cieszą się uszyte z alpaki wszelkiego rodzaje koce, pledy i narzuty. Wynika to oczywiście z zalet wełny. Koce z alpaki doskonale ogrzeją podczas zimowych wieczorów i zapewnią ciepłą atmosferę. Alpaka jest wełną miękką i hipoalergiczną, czyli nie będzie wywoływała uczuleń i niechcianych podrażnień nawet u najmłodszych. Jest to zaleta, którą docenią wszyscy rodzice. Dlatego coraz częściej materiały z alpaki stosuje się ją do wyrobów akcesoriów dla dzieci. Sprawdza się zwłaszcza jako materiał na kocyki i ciepłe beciki.