Filtry

KOLOR

KOLOR

MOTYW / WZÓR

MOTYW / WZÓR

SZEROKOŚĆ

SZEROKOŚĆ

Dostępność

Dostępność

Dresówka pętelkowa

Dzianina dresówka pętelka to rodzaj materiału wykonany z gładkiej i delikatnej przędzy, który na spodniej stronie posiada charakterystyczną pętelkę.

Aktywne filtry

Dresówka z pętelką podstawowe cechy dzianiny

Trudno o bardziej uniwersalną tkaninę. Dresówka z pętelką łączy w sobie wszystkie cechy, jakimi powinien charakteryzować się materiał przeznaczony na odzież codziennego użytku. Dzianina pętelkowa bawełna to materiał wykonany z włókien naturalnych. Przewaga bawełny w składzie sprawia, że ubrania uszyte z tej dzianiny doskonale oddychają i przepuszczają powietrze.

Bawełna pętelka może występować solo albo z dodatkiem elastanu, który powoduje, że jest rozciągliwa i świetnie dopasowuje się do kształtu ciała. Pętelka z elastanem dobrej jakości nie gniecie się i nawet w mało sprzyjających warunkach zachowuje swój pierwotny kształt. To dobra wiadomość dla tej grupy klientów, która ponad wszystko ceni wygodę.

Dzianina dresówka pętelka łączy w sobie tak wiele praktycznych właściwości, że każdy, kto jeszcze nie miał okazji założyć wygodnego dresu, powinien poszerzyć swoją garderobę o bawełnę pętelkę z elastanem.

Dresówka pętelkowa gładka - materiał na metry

Gramatura materiału decyduje o tym, jakie części garderoby zostaną uszyte z dzianiny dresówki pętelkowej. Gruba dzianina pętelka z elastanem 260g znajdzie swoje zastosowanie przy produkcji odzieży takiej jak: bluzy, spodnie dresowe, sukienki, czapki, kominy.

Często dresówka pętelkowa gładka z elastanem 260g  oznaczona jest w ofercie sklepów jako pętelka dresówka 180cm.Oznaczenie pętelka dresówka 180 cm określa szerokość wałka, na który nawinięta jest tkanina przeznaczona do sprzedaży. To istotna informacja dla wszystkich tych, którzy zdecydują się na zakup tkaniny dresówka z pętelką na metry.

Pętelka z elastanem - zastosowanie

Pętelka z elastanem ma szerokie zastosowanie w przemyśle tekstylnym. Doceniają ją osoby, dla których komfort i wygoda to podstawowe wyznaczniki przy wyborze odzieży.

Pętelka bawełniana świetnie nadaje się na odzież sportową i casualową. Cieszy się także dużą popularnością przy produkcji odzieży dziecięcej. Dzianina pętelkowa bawełna z elastanem to popularny materiał, z którego szyte są body, śpiochy oraz inne artykuły z oferty odzieży dla najmłodszych. Dresówka z pętelką jako materiał na ubrania dziecięce posiada certyfikat Oeko-Teks gwarantujący bezpieczeństwo.

Bawełna pętelkowa dresówka poza aspektem praktycznym jest niezwykle wdzięcznym materiałem dla szycia modnych stylizacji. Duży wybór modnych wzorów i kolorów w ofercie sklepów z materiałami sprawia, że dresówka pętelkowa gładka to dzianina dla każdego.