Filtry

KOLOR

KOLOR

MOTYW / WZÓR

MOTYW / WZÓR

WŁAŚCIWOŚCI

WŁAŚCIWOŚCI

SZEROKOŚĆ

SZEROKOŚĆ

ZASTOSOWANIE

ZASTOSOWANIE

Dostępność

Dostępność

Tkaniny dla dzieci

Tekstylia dla dzieci to bardzo prężnie rozwijający się sektor. Wystarczy tylko zapytać Google o poszukiwany produkt, a w odpowiedzi natychmiast zostaniemy zasypani całą masą towarów i informacji. Aukcje i sklepy internetowe prześcigają się w ofercie skierowanej do tej grupy konsumentów. Jak zatem wybierać, aby połączyć piękne i kolorowe z bezpiecznym i użytecznym?

Aktywne filtry

Tkaniny dziecięce - priorytety przy wyborze

Tkanina dla dzieci to jeden z bardziej wymagających materiałów na rynku tekstylnym. Jako priorytet należy tutaj stawiać komfort i bezpieczeństwo. Skóra dziecka jest niezwykle delikatna i wrażliwa, a tym samym bardziej skłonna do reakcji alergicznych i podrażnień. Artykuły odzieżowe i inne tekstylia dziecięce, mają bezpośredni kontakt ze skórą. Dlatego przy wyborze tkaninę, czy kupując gotowy pro-dukt, należy wziąć pod uwagę:

  • skład materiału
  • czy tkanina z której wykonany jest artykuł nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych, barwników itd..
  • zapewniają bezpieczeństwo użytkowania
  • oznaczenie mówiące o tym, że wyroby są antyalergiczne

Warto pamiętać, że miękkość i delikatność tkaniny nie jest wyznacznikiem bezpieczeństwa. Wybierając produkty dziecięce należy zwrócić szczególną uwagę na oznaczenia i certyfikaty umieszczone na metkach. To gwarancja i jednocześnie drogowskaz do aby bezpiecznie poruszać się na rynku wyrobów tekstylnych dla najmłodszych.

Poniżej najważniejsze certyfikaty i oznaczenia jakich należy szukać na metkach ubranek i akcesoriów dla dzieci.

"Bezpieczny dla dzieci"-dziecięca buźka pod niebieską parasolką

"Tekstylia godne zaufania"- zielono-żółty symbol

Certyfikat OEKO- TEX - gwarantuje bezpieczeństwo produktu nawet w przypadku skóry bardzo wrażliwej; najwyższe europejskie standardy jakości

Materiały bawełniane i inne tkaniny dziecięce

Bawełna to absolutna królowa wśród tkanin. Każdy sklep z artykułami dziecięcymi jest pełen produktów bawełnianych. Spotykamy ją w różnych odsłonach: tradycyjna bawełna, satyna bawełniana frotte, jersey. Charakteryzuje ją duża przepuszczalność powietrza. To materiał bardzo wytrzymały. Można ją prać w wysokich temperaturach. Najczęściej wykorzystywana przy produkcji odzieży oraz takich artykułów, jak poszewki czy pościel. Bawełna dziecięca powinna być delikatna i miękka w dotyku. Ta o splocie satynowym zwana powszechnie satyną bawełnianą, cieszy się dużą popularnością w przypadku bielizny pościelowej.

Mikrofibra Powstała z włókien poliamidowych i poliestrowych. Jest tkaniną przyjemna i miękką, dobrze chłonie wilgoć. Świetnie nadaje się na ręczniki i kocyki.

Bambus Tkanina wykonana z włókna bambusowego, uchodzą za bardzo bezpieczne. Lekki, przewiewna w pełni naturalna. Posiada właściwości termoregulacyjne co sprawia, że szyje się z niej letnie koce, śpiworki, bieliznę pościelową oraz pieluchy.

Tkanina minky Miękka i delikatna wykonana z syntetyków. Polar minky idealnie nadaje się do szycia kocyków, elementów dekoracyjnych oraz akcesoriów dla dzieci.

Len Materiał antyalergiczny, posiada właściwości antystatycznym- nie gromadzi kurzu i roztoczy. Dobrze chłonie wilgoć. Odporny na ścieranie i rozciąganie.

Wiskoza Sztuczna tkanina pochodzenia naturalnego; lekka przepuszczalna, świetnie nadaje się na ubranka dla dzieci.