Tkaniny na płaszcze

Czym powinny charakteryzować się tkaniny płaszczowe? Muszą być przede wszystkim eleganckie i praktyczne. W końcu płaszcze i kurtki nosimy wówczas, gdy jest zimno i deszczowo lub śnieżnie. Płaszcz musi chronić przed zimnem, wiatrem i opadami, a przy tym zapewnić przepływ powietrza, by się nadmiernie nie pocić. Oprócz tego materiał powinien być przyjemny w dotyku i być wysokiej jakości, by w doskonałym stanie przetrwać wiele sezonów. Ważne jest również to, by materiały były dostępne w różnych kolorach i dopasowywały się do sylwetki. Wiele osób zwraca również uwagę na skład: im bardziej naturalny materiał, tym lepiej. Jaki materiał na płaszcze cieszy się największym zainteresowaniem? To niezmiennie wełna i flausz. Jakie kolory są na topie? To zarówno jednolite, ciemne barwy, jak czarny, szary i brązowy, jak i jasne kolory: odcienie nude, beże i pastele. Niezmiennie modne są klasyczne płaszcze w kratę, ale także w nowoczesny wzór.

Aktywne filtry

Dobrej jakości tkaniny płaszczowe - co jest do wyboru?

Do wyboru są zarówno materiały lekkie, które będą miały zastosowanie przede wszystkim wiosną i wczesną jesienią, jak również te, które charakteryzuje większa gramatura, a co za tym idzie - także grubość. Te z kolei sprawdzą się doskonale w zimie przy bardzo niskich temperaturach, intensywnych opadach śniegu i silnym wietrze.

Sporym zainteresowaniem cieszy się klasyczna wełna i flausz i jest to najczęstszy wybór. Doskonale w roli materiału na płaszcz sprawdza się także tweed.

Wybierając materiał na płaszczyk lub kurtkę, sprawdź, czy jest wyposażony w membranę chroniącą przed wiatrem, śniegiem i deszczem. To często pomijany, ale bardzo istotny dla komfortu aspekt. Ciekawym i wartym uwagi patentem są również membrany odbijające ciepło wytwarzane przez ludzkie ciało. Płaszcze uszyte z takiej tkaniny zapewnią ciepło i jednocześnie sprawią, że nie będziesz się pocić. Dzięki temu sprawdzą się w każdych, także zmiennych warunkach, gdy w ciągu dnia pogoda zmienia się wielokrotnie.

Jakie tkaniny na płaszcze znajdziesz w naszej ofercie?

Wszystkie tkaniny dostępne w naszym asortymencie to materiały doskonałej jakości, przeznaczone do tworzenia odzieży wierzchniej, takiej jak płaszcz i kurtki.

Klasyczna, wełniana tkanina na płaszcz to uniwersalny wybór, który sprawdzi się zawsze. Jeśli nie możesz się zdecydować na konkretny materiał, wybierz właśnie wełnę. Zapewni przyjemne ciepło w każdych, nawet bardzo surowych warunkach. Dobrze chroni przed silnymi podmuchami wiatru oraz mrozem, a gdy będzie cieplej - w wełnianym płaszczu się nie spocisz.

Flausz to także rewelacyjny wybór do tworzenia płaszczy na różne warunki atmosferyczne. Jeśli chcesz, by był bardzo ciepły, doszyj podszewkę.

Sprawdź, jakie tkaniny oprócz wełny i flauszu znajdziesz w naszej ofercie tkanin na płaszcze. W naszym sklepie zawsze czekają na Ciebie produkty doskonałej jakości, w niezmiennie atrakcyjnych cenach i z szybką dostawą. Dzięki temu z pewnością zdążysz się przygotować do zimy!