Lniane

Tkanina lniana to jeden z najczęstszych wyborów, jeśli chodzi o produkcję odzieży, zasłon i tkanin dekoracyjnych. Naturalna tkanina lniana ma wspaniałe właściwości, dzięki czemu cieszy się ogromną popularnością. Co więcej – cena za len nie jest wygórowana pomimo jego świetnych właściwości i szerokiego zastosowania. Jakie naturalne tkaniny lniane znajdziesz w tej kategorii? 

Aktywne filtry

Tkanina lniana – właściwości

Len jest znany przede wszystkim z tego, że jest tkaniną w pełni naturalną. Dzięki temu jest przyjazny każdemu –  także osobom z bardzo wrażliwą skórą oraz alergikom. Odzież czy pościel lniana cieszą się również ogromnym zainteresowaniem dzięki temu, że nie gromadzą popularnych alergenów i doskonale odprowadzają wilgoć. Len wykazuje także właściwości antygrzybicze. Doskonale odprowadza wilgoć i zapewnia termoregulację. 

Len naturalny cieszy się również sporą popularnością ze względu na wysoką odporność na czynniki mechaniczne. Nie jest łatwo uszkodzić go przypadkowo przez nadmierne rozciągnięcie czy szarpnięcie. Dzięki temu odzież i tkaniny lniane służą długo, zachowując estetyczny wygląd.

Tkaniny lniane wybierają również ci, którzy wykazują troskę o środowisko naturalne: len to tkanina ekologiczna, pozyskiwana z upraw bez szkody dla środowiska. 

Kolejną istotną cechą tkaniny lnianej jest to, że len zapewnia skórze swobodne oddychanie przez to, że jest przewiewny. Dzięki temu odzież i pościel lniana zapewniają maksymalny komfort w każdych warunkach – bez pocenia się i przegrzewania! 

Naturalna tkanina lniana nadaje się również do kontaktu z wysoką temperaturą bez ryzyka jej uszkodzenia. Dzięki temu lniane ubrania i dekoracje możesz bez obaw prać i prasować, zyskując tym samym pewność, że zawsze będą higieniczne. 

Tkanina lniana – zastosowanie 

Naturalna tkanina lniana znajduje bardzo szerokie zastosowanie w branży tekstylnej. Ta naturalna tkanina doskonale nadaje się do szycia przewiewnych, komfortowych, letnich ubrań. Lniane sukienki, bluzki, spodnie czy spódnice to doskonały wybór na nawet najbardziej upalne dni. Nie każdy o tym wie, ale naturalna tkanina lniana, choć kojarzy się z letnią odzieżą, nadaje się doskonale także do tworzenia zimowej odzieży. To dzięki temu, że len naturalny ma świetne właściwości termoregulacyjne. 

Len naturalny można wykorzystać do produkcji: 

  • odzieży;
  • dekoracji – len i mieszanka lnu z innymi naturalnymi materiałami doskonale sprawdzi się jako materiał do szycia ozdobnych zasłon czy bieżników;
  • obić tapicerskich – kanapy czy fotele obite tkaniną lnianą są niezwykle eleganckie i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne.

Tkanina lniana na Textile Club

W tym miejscu czekają na Ciebie naturalne tkaniny lniane w różnych wariantach. Znajdziesz tutaj przede wszystkim produkty polskich marek, a także uznanych producentów zagranicznych. Naturalne tkaniny lniane dostępne w naszym sklepie cechuje doskonała jakość i korzystna cena. Możesz liczyć także na szeroki wybór naturalnych tkanin lnianych, dzięki czemu bez problemu znajdziesz to, co odpowiada Ci najbardziej.