Materiały na maseczki

Znaleziono 76 produktów

Pokazano 1-24 z 76 pozycji

Aktywne filtry

Wybór najlepszego materiału do wykonania maseczek to dosyć trudne zadanie, zwłaszcza że należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Może to być np.:

  • odpowiednia gramatura maseczek,
  • rozmiar dopasowany do twarzy dorosłego i dziecka,
  • atrakcyjny wzór,
  • miękka w dotyku bawełna lub dzianina,
  • stopień trudności szycia.

Aby zadowolić każdego użytkownika, warto zwrócić uwagę także na dokładność wykonania, która decyduje o estetycznym odbiorze maseczki.

Bezpieczeństwo maseczek ochronnych

Bezpieczne zakupy, wizyta w kinie, czy też spacer po mieście — w obecnych czasach wizyty w obiektach publicznych nadal wiążą się z obowiązkiem noszenia osłony ust i nosa. Dlatego też wszystkie maseczki powinny być wykonane z materiałów wysokiej jakości.

Popularne tkaniny na maseczki

Wiele osób preferuje maseczki jednorazowe, których nie trzeba każdorazowo czyścić — wystarczy je po prostu wyrzucić. Z pewnością są o wiele prostsze w utrzymaniu, jednak bawełna lub dzianina jako tkanina na maseczki zapewnia większy komfort i wygodę. Dodatkowo na materiale można umieścić niemal dowolny wzór — a samo pranie maseczek nie zajmuje zbyt wiele czasu.

Jak wybrać materiał na maseczki ochronne?

Wybierając tkaniny na maseczki, oprócz bezpieczeństwa warto kierować się również ich przepuszczalnością powietrza. Z tego względu na samym początku wyeliminowane zostają tkaniny syntetyczne, impregnowane i wodoodporne, które wiążą się z ryzykiem dyskomfortu podczas oddychania.

Maseczki, tkaniny i inne zasłony twarzy

Pochodzące z hurtowni produkty to w większości maseczki wielorazowe wykonane z lnu lub bawełny. Wybierając doskonałe tkaniny do produkcji, warto zwrócić uwagę nie tylko na gramaturę, ale także na gęstość. Im większa jej wartość, tym maseczka ma lepsze właściwości filtracyjne.

Tkanina bawełniana

Materiały takie jak bawełna świetnie chronią nie tylko dorosłych, ale również dzieci przed wirusami. Aby nieco zachęcić najmłodszych do ich noszenia, warto wypróbować wzór w groszki, kwiaty lub nadruki z ulubionymi bohaterami. Po każdym zdjęciu należy umyć ręce wodą z mydłem dla odpowiedniej dezynfekcji.

Materiał bawełniany

Popularna i wszędzie znana bawełna to tkanina, z której wykonuje się również odzież, poduszki, koce i wiele innych elementów. Jej struktura wiąże się jednak z nieco ograniczoną elastycznością — dlatego też do dłuższego noszenia lepiej wybrać maseczkę z dzianiny.

Pielęgnacja maseczek ochronnych

Potwierdzeniem wysokiej jakości maseczek jest przede wszystkim ich wytrzymałość na częste pranie, czy też dezynfekcję w wysokich temperaturach. Podobnie jak ręczniki, tak i maseczki wymagają odpowiedniej pielęgnacji nawet po każdym użyciu, aby chronić twarz przed bakteriami i wirusami.

Bezpieczny materiał — bawełna

Tkanina bawełniana jest idealna, jeśli chodzi o codzienne noszenie. Miękka w dotyku, nie uczula, a także nie podrażnia nawet najbardziej wrażliwej skóry. Dodatkowo bawełna podczas szycia nie sprawuje zbyt wielu problemów — wystarczy niewielki nakład pracy, aby sklep zyskał stylowe maseczki z dzianiny.