Dzianina swetrowa

Dzianina swetrowa to materiał niezwykle uniwersalny i wytrzymały, który pasuje na każdą porę roku. Latem najlepszą opcją jest cienka dzianina, która zapewnia przewiewność i swobodę ruchów, a zimą - gruba swetrowa dzianina. Dużą popularnością ze względu na luksusowy wygląd cieszy się jedwab naturalny w białym kolorze. W odróżnieniu od kolorowych dzianin swetrowych nie utrzymuje jednak tak dobrze ciepła.

Znaleziono 73 produktów

Pokazano 1-24 z 73 pozycji

Aktywne filtry

Wzór naturalnych tkanin — angora, wełna boucle i jedwab

Bazując na bogatym asortymencie, możesz samodzielnie uszyć dowolny element odzieży z naturalnych materiałów! Należy do nich przede wszystkim wełna boucle, gruba swetrowa angora, jedwab naturalny, czy drogocenny kaszmir. Oprócz tego na szczególną uwagę zasługuje kolorowa, wiskozowa dzianina swetrowa pochodząca z celulozy z naturalnego drewna.

Delikatna dzianina swetrowa z angory stanowi doskonałą bazę dla miękkich ubrań, które otulą ciało podczas chłodniejszych dni, podobnie zresztą jak kolorowa wełna swetrowa boucle. Nawet bardzo gruba dzianina swetrowa prążkowana lub ażurowa może przeobrazić się w wyjątkową odzież. Z kolei swetrową angorę wykorzystuje się do szycia odzieży zarówno eleganckiej, jak i casualowej.

Gruba lub cienka dzianina swetrowa najwyższej jakości

Angora swetrowa jest szlachetnym rodzajem wełny pozyskiwanym z długowłosej rasy królików angorskich. Charakteryzuje się niezwykle puszystą i miękką strukturą, dzięki czemu skutecznie chroni przed zimnem.

Dzianina swetrowa angora jest odpowiednim materiałem do szycia swetrów płaszczy, szalików, dziecięcych ubranek, a nawet zimowych czapek. Podobnie jak jedwab naturalny lub wełna swetrowa — angora również zalicza się do grupy włókien naturalnych pochodzenia zwierzęcego.

Delikatna swetrowa angora jest bardzo sprężysta, przez co używa się jej jako domieszki do wełny owczej. Do kategorii materiałów naturalnych należy także wełna boucle — włóczka najwyższej jakości pozyskiwana z alpak.

Przyjemna w dotyku, gruba i kolorowa dzianina swetrowa

Klasyczna wełna swetrowa, która pochodzi z owiec, charakteryzuje się wysoką izolacyjnością cieplną, co sprawia, że często wykorzystywana jest na okrycia wierzchnie. Podobnie jak jedwab naturalny, wełna swetrowa jest niezwykle sprężysta i odporna na wysokie temperatury. Nawet po długim przechowywaniu w szafie wełna owcza lub boucle nie wymaga prasowania, ponieważ się nie gniecie.

Osoby dopiero rozpoczynające przygodę z krawiectwem w swoich pierwszych projektach najczęściej szyją swetry, kardigany, poncza lub spodnie. Tworząc wymarzone kreacje z wełny, jedwabiu naturalnego lub angory warto wykorzystać gotowy wzór, który ułatwi pracę z cienką lub grubą dzianiną swetrową.

Dzianina swetrowa prążkowana lub gładka

Aby zapewnić klientom swobodny wybór, oferujemy materiały swetrowe w wielu różnych kolorach, wzorach, a także fakturach. Cienka dzianina swetrowa typu wafelek, drapana, szmerglowana, wiskozowa, prążkowana, a nawet ażurowa! Z każdej z nich można stworzyć coś wyjątkowego nie tylko na jesień i zimę, ale także na lato. Na chłodne letnie wieczory najlepiej sprawdzi się cienka wiskozowa dzianina swetrowa, jako materiał do zwiewnego poncza lub kardiganu.