Flausz

Flausz to jeden z najczęstszych wyborów do szycia odzieży na chłodniejsze dni. Jest lekki i wygodny, a jednocześnie zapewnia ciepło. Co wspólnego ma wełna i flausz? Okazuje się, że całkiem sporo – flausz to tkanina powstająca między innymi właśnie z bawełny. Alternatywnie – z bawełny. Flausz to dzianina łatwo dostępna, nieskomplikowana w obróbce, a także dająca sporo możliwości zastosowania. Co jeszcze musisz wiedzieć o tkaninie-flauszu? 

Znaleziono 34 produktów

Pokazano 1-24 z 34 pozycji

Aktywne filtry

Flausz – charakterystyka

Flausz cieszy się ogromną popularnością jako tkanina do wyrobu jesiennej i zimowej odzieży, przede wszystkim wierzchniej. Kurtki i płaszcze z flauszu to jeden z najczęstszych wyborów zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych, a także seniorów. Nic dziwnego – jedną z największych zalet tej tkaniny jest to, że jest ciepła, miękka i przyjemna w dotyku, a także lekka. Dzięki temu zapewnia doskonały komfort cieplny nawet podczas bardzo niskich temperatur. Ubrania z tej tkaniny zapewniają także rewelacyjną cyrkulację powietrza, dzięki czemu nie ma mowy o nieprzyjemnym przegrzewaniu się, gdy z mrozu wejdziesz do ogrzewanego pomieszczenia. 

Jaki związek mają ze sobą flausz i wełna? Flausz powstaje z wełny lub z bawełny. Ściślej rzecz ujmując: flausz to podwójna, drapana i strzyżona obustronnie wełna lub bawełna z przędzy zgrzebnej. Dzięki temu, że flausz zawiera sporo wełny, ma bardzo podobne do niej właściwości. Tym samym jest lekki i komfortowy w użytkowaniu w różnych warunkach. 

Flausz – wykorzystanie w przemyśle odzieżowym

Flausz to jedna z tkanin powszechnie wykorzystywanych w przemyśle tekstylnym. Wytwarza się z niego przede wszystkim zimową odzież wierzchnią: peleryny, kurtki i płaszcze. Dodatkową zaletą tej tkaniny jest niewysoka cena, dzięki czemu każdy może pozwolić sobie na ciepło i komfort. Odzież z flauszu prezentuje się nowocześnie i elegancko, co stanowi kolejną zaletę tej tkaniny. 

Flausz – materiały, z jakich powstaje

Wybierając jesienną i zimową odzież z flauszu, warto zachować czujność: nie wszystkie są bowiem wyprodukowane z wełny. Niektórzy producenci wytwarzają flausz z drapanych włókien poliestrowych. Choć na pierwszy rzut oka odzież wygląda niemal tak samo, to jednak znacząca różnica jest w użytkowaniu. Zanim więc wybierzesz kurtkę czy płaszcz, przeczytaj skład na metce.

Po pierwsze: kurtki i płaszcze z włókien poliestrowych nie dają tyle ciepła co flausz z wełny. Drugą wadą jest to, że syntetyczne tkaniny flauszowe o wiele szybciej tracą estetyczny wygląd – bardzo szybko mogą pojawić się na nich charakterystyczne kulki. Trzecią potencjalną wadą jest to, że poliester nie zapewnia takiego komfortu cieplnego jak wełna. Tym samym nawet grubsze ubrania z dzianiny pozyskanej w ten sposób nie zapewnią komfortu cieplnego. 

Flausz w Textile Club

Szukasz tkaniny do wytworzenia ciepłej, komfortowej i eleganckiej odzieży zimowej? W tym miejscu czeka na Ciebie szeroki wybór tkaniny idealnej do tego celu. W Textile Club znajdziesz tę dzianinę doskonałej jakości. Nasz sklep i outlet oferują tkaniny flauszowe z wełny, co przekłada się na długi czas komfortowego użytkowania, bez utraty estetyki. Sprawdź aktualną ofertę outletu i nowych propozycji tkaniny flausz i ciesz się doskonałą jakością w przyjaznej cenie.