Bawełna popelina

Popelina to gładka tkanina o gęstym splocie płóciennym z charakterystycznymi drobnymi prążkami. Materiał tego rodzaju może być stworzony na bazie bawełny, jedwabiu, wełny czy poliestru. Popelina sprawdza się równie dobrze jako tkanina na elegancką sukienkę, wygodne spodnie czy wytrzymały płaszcz.

Znaleziono 76 produktów

Pokazano 1-24 z 76 pozycji

Aktywne filtry

Właściwości popeliny

Właściwości tej tkaniny zależą w dużym stopniu od tego, jaki materiał znajduje się w jej składzie. Wszystkie popeliny są niewątpliwie bardzo miękkie i przyjemne w dotyku, a jednocześnie ich zaletą jest duża wytrzymałość i trwałość. Tkaniny popelinowe świetnie się układają, co sprawia, że stosunkowo łatwo szyje się z nich ubrania, a później - wygodnie się je nosi. Nie można również odmówić popelinie walorów estetycznych - tkanina z drobnymi prążkami na pewno nie jest tuzinkowa i oklepana. Zwłaszcza popelina bawełniana, jako lśniąca wersja tkaniny bawełnianej, często prezentuje się ciekawiej niż zwykła bawełna, zachowując jednocześnie jej liczne zalety. Popelina dostępna jest na rynku w całej gamie kolorów i wzorów, dzięki czemu nietrudno znaleźć materiał odpowiadający potrzebom danego projektu. Bogate wzornictwo może też być źródłem odkrywczych inspiracji.

Popelina bawełniana

Wśród popelin na wyróżnienie zasługuje popelina bawełniana, gdyż jest ona szczególnie gęsta i określana jest jako lśniąca wersja tkaniny bawełnianej. Obok walorów estetycznych popelina bawełniana jest w takim samym stopniu wytrzymała i nieskomplikowana w pielęgnacji jak klasyczna bawełna. Tak jak ma to miejsce w przypadku zwykłej bawełny, popelina bawełniana jest przewiewna i gwarantuje prawidłowy przepływ powietrza. Popeliny zawierające dodatkowo włókna z poliestru cechuje natomiast zwiększona trwałość i wytrzymałość tkaniny. Co więcej, popelina z dodatkiem poliestru staje się lejąca i odporna na gniecenie, dzięki czemu materiał jest bardzo praktyczny.

Zastosowanie popeliny

Obecnie popelina wykorzystywana jest do tworzenia najróżniejszych części garderoby damskiej, męskiej i dziecięcej. Nie jest już, jak kiedyś, używana głównie do szycia koszul męskich - teraz na porządku dziennym są sukienki, spódnice, spodnie, koszule, a także kurtki i płaszcze wyprodukowane z tej właśnie tkaniny. Popelina to materiał, z którego można szyć zarówno ubrania eleganckie, jak i konfekcję codzienną. Wykorzystanie popeliny nie ogranicza się jednak do odzieży - coraz częściej stosowana jest ona podczas produkcji elementów wystroju wnętrz. Z tego lekkiego materiału można z powodzeniem uszyć zasłony, pościel czy inne elementy dekoracyjne. Popelina świetnie sprawdzi się także jako miękki kocyk czy poszewka na poduszkę dla naszych milusińskich.

Popelina - jak ją pielęgnować?

Popelina wyprodukowana z bawełny nie sprawia większych kłopotów w pielęgnacji. Z popeliną tego rodzaju należy postępować zgodnie z zaleceniami dla ubrań bawełnianych. Natomiast zanim przystąpimy do usuwania plam, powinniśmy pozbyć się ewentualnego kurzu, gdyż w przeciwnym razie mogą powstać niechciane obwódki.