Tkaniny dekoracyjne dla dzieci

Tkaniny dekoracyjne przeznaczone do dziecięcego pokoju powinny być przyjemne i bezpieczne dla wrażliwej skóry dziecka. Idealne tkaniny muszą jednocześnie stwarzać przytulny klimat i budzić uśmiech dzieci, dlatego warto stawiać na materiały o wesołych kolorach i poruszającym wyobraźnię wzornictwie.

Aktywne filtry

Tkaniny dziecięce

Dekoracyjne tkaniny dziecięce wykorzystywane są na rozmaite sposoby. Uszyjemy z nich praktyczne zasłony, które pozwolą regulować ilość światła w pokoju, a z drugiej strony nadadzą mu pożądany styl. Miękka tkanina może zostać użyta do tego, by stworzyć śliczne koce czy kolorowe poszewki na poduszki. Dzięki takim elementom wystroju możemy w łatwy sposób stworzyć dziecku miejsce, w którym będzie czuło ciepło i bezpieczeństwo rodzinnego domu.

Tkaniny dekoracyjne używane są też powszechnie jako materiał do obicia mebli w pokoju malucha. Pamiętajmy, że wybrana tkanina powinna być z jednej strony przyjemna dla skóry, ale też mocna i odporna na zabrudzenia.

Tkaniny dekoracyjne znajdują również zastosowanie do produkcji nietuzinkowych zabawek.

Jakie tkaniny nadają się do pokoju dziecięcego?

Nie tylko odzież czy zabawki, ale również elementy pokoju takie jak zasłony, pościel czy poduszki powinny być przyjazne dla delikatnej skóry niemowląt i starszych dzieci. Miła w dotyku tkanina to jednak nie wszystko. Wykorzystywane materiały muszą być wolne od wszelkich substancji, które mogą przyczyniać się do alergii lub podrażnień, powinny też przepuszczać powietrze i nie gromadzić kurzu. Jeśli chodzi o oczekiwania rodziców, najlepiej jeśli tkanina jest także plamoodporna i można ją prać czy czyścić w łatwy sposób.

W przypadku pościeli dla najmłodszych idealnie sprawdzają się tkaniny dekoracyjne z bawełny, których naturalny skład sprzyja zdrowiu i bezpieczeństwu maluchów. Zasłony mogą być z powodzeniem szyte np. z drukowanej czy gładkiej satyny, a zabezpieczające łóżko narzuty - np. z mikrofibry. Wśród tkanin przeznaczanych na tapicerkę mebli dziecięcych polecana jest m.in. dzianina obiciowa czy gruby welur.

Tkaniny, które pokochają dzieci

Małe dzieci wspaniale czują się w otoczeniu rzeczy, które mają bajkowe wzory i żywe, wesołe kolory. Pokój służący maluchowi do zabawy powinien tworzyć bezpieczny i radosny azyl, w którym nasza pociecha będzie mogła przeżywać wspaniałe przygody. Zasłona zamieszkana przez ulubione zwierzątka, narzuta, na której tłoczą się odlotowe pojazdy czy krzesełka, z których zerkają przedziwne stworki... Doświadczenie mówi nam, że z takich tkanin można stworzyć dziecku magiczny świat, do którego będzie chętnie wracało jeszcze przez długi czas.

Starsze dzieci mogą mieć oczywiście inne potrzeby, jednak bogaty wybór tkanin dekoracyjnych sprawia, że również spełnienie ich marzeń nie jest takie trudne.

Pokój dziecięcy to także miejsce, w którym mały człowiek odpoczywa i czerpie siły na kolejny dzień. Przytulny i bezpieczny pokój, w którym dzieci czują, że są u siebie, pomoże im szybko zasnąć i spokojnie przespać całą noc.