Tkanina na wstążki

Czym powinien charakteryzować się idealny materiał na wstążkę? Musi być przede wszystkim elegancki (w końcu wstążka to element dekoracyjny), a przy tym elastyczny, by można było z łatwością formować z niego różne kształty, w tym supełki. Jednocześnie musi być wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne: rozciąganie, darcie się czy prucie. Sposobów wykorzystania wstążek jest mnóstwo. Najczęściej stanowią dekorację bukietów oraz pojedynczych kwiatów, są także nieodłącznym elementem dekoracyjnym na pudełkach prezentowych. Oprócz tego wstążka jest również często dodatkiem do odzieży, a także elementem dekoracji stołu. Wstążka może być również dodatkiem do flakoników perfum, nierzadko również jest także elementem ozdobnym w spinkach czy opaskach do włosów. Można więc śmiało powiedzieć, że wstążki dają wręcz nieograniczone możliwości wykorzystania. Jakie materiały sprawdzą się najlepiej do tworzenia wstążek?

Aktywne filtry

Jedwab na wstążki

Błyszczący, lejący, podatny na formowanie, a także niezwykle elegancki - to właśnie jedwab w pełnej krasie! Jest niezwykle przyjemny w dotyku, a przy tym lekki i dość odporny na uszkodzenia. To materiał, z którego chętnie korzysta każdy producent wstążek, zarówno tych dekoracyjnych, do pakowania prezentów czy tworzenia dekoracji, jak i tych ozdobnych: spinek czy opasek do włosów, a nawet akcesoriów, takich jak torebki czy buty. Jedwabna wstążka zawsze prezentuje się elegancko i szlachetnie.

Tkanina na wstążki - juta

Juta to materiał znany ze swojej niesamowitej wytrzymałości. W dodatku jest materiałem naturalnym, co bez wątpienia docenią miłośnicy przyrody i ekologicznego podejścia do życia. Wstążka jutowa nie ma jednak wiele wspólnego z surowym wyglądem popularnego sznurka jutowego. Jest elegancka i subtelna, a przy tym niesamowicie wytrzymała. Po tę tkaninę sięga niemal każdy producent opakowań, odzieży i akcesoriów z naturalnych materiałów lub nawiązujących do natury. Bez juty nie obejdzie się również żaden producent dekoracji w stylu rustykalnym.

Tkaniny na wstążkę - organza

Organza to popularna, potoczna nazwa szyfonu: materiału, który znamy wszyscy. Organza to bardzo subtelny i elegancki materiał. Jest delikatna i przyjemna w dotyku. Dzięki temu, że jest dość śliska i błyszcząca, jest rewelacyjnym elementem ozdobnym używanym w kompozycjach kwiatowych, elementach odzieży, a nawet eleganckich i stylowych flakonikach perfum. Prawie każdy producent wstążek i tekstylnych elementów dekoracyjnych powinien mieć w swojej ofercie szyfonową wstążkę dekoracyjną.

Tkaniny na wstążki - tiul

Tiul to chyba najpopularniejszy materiał nie tylko do tworzenia wstążek, ale także dekoracji na różne okazje. Jest trochę sztywniejszy niż pozostałe popularne materiały do tworzenia dekoracji, dzięki czemu można z niego tworzyć bardziej wymyślne kształty. Tiulowe wstążeczki i dekoracje są niezwykle popularne w oprawie uroczystości ślubnych i weselnych.

Tkaniny do wstążek - tutaj znajdziesz to, czego potrzebujesz!

Poszukujesz materiałów, które nadają się do tworzenia różnych rodzajów wstążek dekoracyjnych? W tym miejscu czeka na Ciebie ogromny wybór różnych tkanin, wzorów i kolorów, a wszystko to w doskonałej cenie!