Filtry

KOLOR

KOLOR

SZEROKOŚĆ

SZEROKOŚĆ

Dostępność

Dostępność

Materiały tapicerskie

Powyższa kategoria materiałów jest bardzo rozległa. Znajdują one zastosowanie zarówno przy produkcji i renowacji mebli, jak również wymianie tapicerki samochodowej.

Aktywne filtry

Tkaniny obiciowe

Tkaniny obiciowe stosuje się przy produkcji i renowacji mebli takich jak: kanapy,fotele, krzesła, pufy, poduszki ... Meble spełniają zwykle dwie funkcje: użytkową i estetyczną. Zgodnie z ich przeznaczeniem, materiały można podzielić na te charakteryzujące się wytrzymałością oraz te delikatne w dotyku nadające charakter i klimat w pomieszczeniu. Jeżeli produkt jest mocno eksploatowany, to najlepszym wyborem będzie materiał tapicerski, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością, jest trwały, a także odporny na zabrudzenia i rozciąganie. Ponadto powinien być odpowiedniej grubości.

Takie tkaniny zapewnią meblom wytrzymałość i żywotność przez długie lata. Inaczej ma się rzecz, gdy wybieramy tkaninę obiciową mającą za zadanie tworzyć klimat we wnętrzu. Wtedy ważna jest kolorystyka, wzór, faktura itd...

Taka tkanina powinna być miękka, delikatna i w zależności od ogólnego wystroju pomieszczenia, często elegancka i luksusowa.

Materiał z jakiego wykonane są meble to jedna sprawa, druga to aspekt praktyczny podczas codziennego użytkowana. Aby łatwo było utrzymać je w czystości, impregnuje się tkaninę obiciową odpowiednią powłoką, pozwalającą na łatwe usuwanie zabrudzeń. Zabezpieczanie materiału przez odpowiednią impregnację sprawia, że materiał jest trudnopalny, antybakteryjny oraz nieprzemakalny.

Tkaniny meblowe

Spośród najbardziej popularnych tkanin obiciowych możemy wyróżnić:

  • poliester
  • skóry naturalne, ekoskóry
  • żakardy
  • mikrofazy
  • plusze
  • floki
  • welury
  • sztruks

Tkaniny tapicerskie

Każdy internetowy sklep tapicerski ma w swojej ofercie bogaty asortyment tego rodzaju tkanin. Można tutaj kupić tkaniny samochodowe oraz do tapicerowania mebli. Oferowane produkty sprzedawane są często detalicznie. Z takiej oferty może skorzystać każdy klient indywidualny. Wybór jest zwykle bardzo duży. Istnieje możliwość zamówienia tkaniny w najmodniejszych wzorach i kolorach. Przy opisie produktu podana jest cena detaliczna za metr kwadratowy.

Tego rodzaju produkty proponowane są częściej klientom biznesowym m.in zakładom czy pracowniom tapicerskim. Jeśli jesteś jednym z nich, to hurtownia tapicerska będzie lepszym wyborem. Klient w takim miejscu może skorzystać z profesjonalnej porady oraz przy większym zamówieniu zakupić materiały w niższych cenach. Prawie każda hurtownia zaopatrzona jest również w akcesoria tapicerskie m.in kleje, pianki tapicerskie, gąbki , taśmy, gumki, nici, guziki itd...