Tkaniny na odzież roboczą

Odzież robocza ma za zadnie chronić pracownika i jego ubranie przed czynnikami stwarzającymi większe lub mniejsze zagrożenie dla jego zdrowia i życia w miejscu pracy . Do tej grupy zaliczamy również odzież zawodową charakterystyczną dla przedstawicieli personelu medycznego, kucharzy, kelnerów i innych profesji. Tkaniny na odzież roboczą znajdują zastosowanie w takich gałęziach gospodarki jak: przemysł, sektor budowlany, usługi, służbie zdrowia, rolnictwo itd.

O tym, jaki rodzaj tkanin zostaje wybrany, decydują przede wszystkim warunki pracy oraz indywidualne potrzeby określonej grupy zawodowej. Obecnie rynek tekstylny oferuje wysokiej jakości produkty odzieżowe, które powstają przy udziale innowacyjnej technologii szycia i spełnia najwyższe standardy.

Aktywne filtry

Materiały na odzież roboczą

Bawełna Posiada wszystkie właściwości zapewniające komfort pracy podczas codziennego użytkowanie. Lekka, przewiewna, hipoalergiczna. Ponadto przyjemna w kontakcie z ciałem i delikatna w dotyku. Materiały bawełniane stosowane przy produkcji odzieży roboczej muszą być wytrzymałe, dlatego wybiera się te, o wysokiej gramaturze. Odzież bawełniana jest także łatwa w pielęgnacji. Można ją prać w wysokich temperaturach.

Bawełna+Poliester Proporcja 60% bawełny i 40% poliestru to idealne połączenie dla odzieży w której pracownik spędza całe dnie. Bawełna zapewnia przewiewność i komfort noszenia, a udział poliestru sprawia, że ubrania są wytrzymałe, odporne na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne.

Poliester+Bawełna Przy mniejszym udziale bawełny w składzie (20-30%) właściwości ubrań zmieniają się na korzyść wytrzymałości. Ubranie jest mniej komfortowe, za to bardziej odporne na przetarcia i rozdarcia.

Płótno Produkty uszyte z tej tkaniny są lekkie i wygodne, dobrze chłoną pot, a ponadto są odporne na zabrudzenia. Świetnie sprawdzają się jako nakrycia głowy w gastronomi, farmacji czy cukierniach.

Polar i flanela Są ciepłe i miłe w dotyku dlatego nadają się na ubrania mające bezpośredni kontakt z ciałem człowieka. To części garderoby przeznaczone do codziennego użytkowania. Produkty szyte z tych materiałów, to najczęściej koszule, bluzki, spodnie, podpinki pod kurtki.

Odzież ochronna

Odzież robocza i odzież ochronna to często dwa używane zamiennie pojęcia. To jednak inne rodzaje artykułów. Ta pierwsza ma chronić pracownika przed zabrudzeniami i czynnikami przyśpieszającymi niszczenie odzieży które nie są szkodliwe dla zdrowia. Na odzież roboczą składają się: kombinezony, fartuchy, koszule robocze, spodnie, bluzki i inne.

Odzież ochronna zgodnie z zasadami bhp jest środkiem ochrony indywidualnej. Zakrywa lu9b zastępuje osobiste ubranie pracownika. Jej zadaniem jest chronić pracownika przed utratą zdrowia lub życia. Mowa tutaj o zagrożeniach termicznych, chemicznych, mechanicznych, biologicznych oraz czynników atmosferycznych. Ze względu na wykorzystanie można wymieć tę zabezpieczającą przed substancjami ciekłymi, mrozoodporną, żaroodporną, kwasoodporną a nawet antyelektrostatyczną. Stosuje się ją w zawodach medycznych, budowlanych, zakładach przemysłowych, policji czy straży pożarnej.

Ubrania robocze nie muszą być monotonne. Bogata kolorystyka tkanin dostępnych na rynku przekłada się na atrakcyjną ofertę sklepów z odzieżą bhp. Okazuje się, że ubrania robocze charakteryzujące się dobrymi parametrami użytkowymi, o różnych gramaturach, mogą być jednocześnie atrakcyjnie wizualnie.