Batyst bawełniany

Haftowany batyst bawełniany jest lekkim i subtelny materiałem, który dzięki swojej delikatnej strukturze bardzo dobrze układa się na sylwetce. Najczęściej z batystu szyje się odzież damską, czyli różnego rodzaju bluzki, spódniczki, topy, a także koszule.

Do najważniejszych zalet tkaniny o gramaturze 100g zalicza się jej efektowny wygląd oraz doskonałą przepuszczalność powietrza.

Aktywne filtry

Nieskazitelnie biały materiał bawełniany

Haftowany batyst w ostatnich latach wraca ponownie do łask i cieszy się dużym zainteresowaniem głównie ze względu na swój naturalny skład. Zastosowanie włókien bawełnianych sprawia, że haftowana tkanina batystowa pasuje na każdą porę roku. Można z niej wykonać ciepłe sweterki chroniące przed chłodem, ale także zwiewne topy idealne na słoneczne dni.

Właściwości fizyczne tkaniny bawełnianej z haftem

Bawełna znajdująca się w składzie batystu zapewnia odpowiednią przepuszczalność i cyrkulację powietrza. Podczas niskich temperatur materiał naturalnej bawełny pełni funkcję warstwy cieplno-izolacyjnej. Warto zauważyć, że jedynym cieplejszym materiałem od bawełny jest wełna. Podobnie jak haftowana tkanina z batystu, wełna również zalicza się do materiałów pochodzenia naturalnego.

Wszechstronne zastosowanie bawełny koszulowej

Tkaniny bawełniane, takie jak batyst wykorzystywane są od wielu lat. Charakteryzują się dużą wytrzymałością i odpornością na wysoką temperaturę. Dzięki temu przy odpowiednim praniu i przechowywaniu będą służyć przez naprawdę długi czas. Pomimo solidnych właściwości haftowany batyst bawełniany posiada cienką i przezroczystą fakturę.

Batyst haftowany biały lub we wzory

Najczęściej bawełna koszulowa z batystu na etapie produkcji zostaje wybielona, aby osiągnęła nieskazitelną czystość i elegancki wygląd. Dla klientów ceniących sobie nieco żywsze stylizacje przygotowano batyst z drukowanymi wzorami. Są to głównie motywy abstrakcyjne, kwiatowe i geometryczne. Bawełna posiadająca wzór cechuje się równie dobrą trwałością, jak biała tkanina batystowa.

Odzież i tekstylia z białej bawełny

Bawełna batystowa uważana za delikatny materiał wykorzystywana jest głównie do szycia subtelnych ubrań, takich jak bluzki, piżamy, koszule nocne, sukienki i halki. Równie dobrze nadaje się do wykonania oryginalnej pościeli, poszewek, obrusów, serwetek, a nawet zwiewnych zasłon! Bogate wzornictwo i paleta kolorystyczna tkanin pozwoli stworzyć nawet najbardziej wymyślne projekty.

Cienka bawełna koszulowa z haftem i gładki batyst

Batysty haftowany charakteryzuje się ciekawą i nieco ażurową strukturą, która dodaje kreacji sporo wdzięku. Aby stworzyć z tkaniny bawełnianej swoją wymarzoną stylizację, warto wcześniej wybrać wzór. Następnie na jego podstawie można obliczyć ilość potrzebnego materiału. Najczęściej w sprzedaży przyjmuje się cenę, za 1 lub 0,5 mb bawełny dowolnego rodzaju.

Wyjątkowa bawełna popelina

Inną tkaniną koszulową, na którą warto zwrócić uwagę, jest bawełna popelina. Połączenie naturalnej dzianiny z trwałym poliestrem i spandexem tworzy tkaninę o gramaturze od 100 do 140g. Bawełna popelina jest bardzo ceniona ze względu na komfort noszenia i wytrzymałość włókien.