Wełna tropik

Wełna jest materiałem, który raczej kojarzy się z ciepłymi, zimowymi ubraniami. Z wełny szyte są grube płaszcze i kurtki, które mają chronić przed zimnem i wiatrem. Jednak tkanina tropik to wełniany materiał, który powstał z myślą o ubraniach przeznaczonych na wiosenne i letnie stylizacje. Wełna wytwarzana jest z włókien pochodzenia zwierzęcego. Najczęściej pozyskuje się ją od owiec, jednak wiele szlachetnych odmian wełny wytwarzanych jest z innych zwierząt, głównie kóz oraz bardzo ostatnio popularnych alpak. Do najdroższych rodzajów wełny należy kaszmir, moher i wełna merino.

Aktywne filtry

Charakterystyka tkaniny tropik

Wełna tropik jest materiałem produkowanym z runa owcy. Od tradycyjnej zwykłej wełny różni go dużo luźniejszy splot. Dzięki temu tropik jest tkaniną, która zapewnia odpowiedni dostęp powietrza do skóry. Inną czasami spotykaną nazwą tkaniny tropik jest cool wool. Tropik ma w składzie oprócz wełny zazwyczaj dodatek włókien sztucznych elastanu, lycry lub poliestru. Dzięki temu jest bardziej elastyczna i zwiększa swoją wytrzymałość na uszkodzenia, takie jak przetarcia. Tropik tak jak wszystkie wełny posiada duże zdolności higroskopijne. Swobodnie odprowadza wytwarzany przez człowieka pot i jednocześnie nie dopuszcza, żeby wilgoć przedostała się do skóry. Wełna tropik jest lekka i miła w dotyku. Tropik jest odporny na zagniecenia i wypychanie. Dzięki temu odzież uszyta z tej tkaniny zawsze prezentuje się świeżo i elegancko. 

Zastosowanie wełny tropik

Zalety wełny tropik wykorzystywane są głównie do szycia odzieży eleganckiej przeznaczonej do noszenia w ciepłe dni. Marynarki, żakiety i garnitury wykonane z tkaniny tropik zapewnią komfort i wygodę nawet podczas wielu godzin spędzonych w biurze. Tropik nie podrażnia skóry i nie nasila pocenia się organizmu. Wełnę tropik docenią zwłaszcza osoby, które zmuszone są do zachowywania stylizacji biznesowych nawet podczas letnich upałów. Tropik przeznaczony jest do szycia odzieży zarówno damskiej, jak i męskiej. Dostępne są jednolite kolory, w tym również te najchętniej wykorzystywane podczas oficjalnych spotkań, czyli czerń, odcienie szarości i granaty. Jednym z obszarów, w których wykorzystywana jest wełna tropik to krawiectwo poświęcone osobom duchownym. Z tego rodzaju wełny szyte są sutanny, ornaty i szaty liturgiczne.

Tropik zamiast bawełny lub poliestru

W miesiącach wiosenno - letnich jest wiele imprez i uroczystości, na których trzeba wyglądać elegancko i wykwitnie. Jest to czas bardzo często wybierany na wesela, komunie, chrzciny i różne jubileusze. Podczas tych wszystkich okazji sprawdzi się tkanina tropik. Uszyte z niej ubrania zapewnią swobodę i schludny wygląd nawet przy wysokich temperaturach. Wełna tropik polecana jest jako idealny, naturalny materiał na garnitury komunijne. Dzięki wełnie dzieci mają zapewnioną maksymalną ochronę przed przegrzaniem podczas uroczystości kościelnych. Tropik wytwarzany jest w wielu kolorach, więc bez problemu można dobrać taki, który będzie najlepiej pasował do danej okazji.