Bawega memory

Bawega memory należy do tkanin wyjątkowych. Nazwa materiału oznacza, że bawega zapamiętuje kształt, jaki mu pierwotnie nadano. Dzięki temu jest tkaniną uniwersalną i bardzo praktyczną. Produkowana jest najczęściej z mieszanki włókien sztucznych. Dzięki temu jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia.

Znaleziono 27 produktów

Pokazano 1-24 z 27 pozycji

Aktywne filtry

Cechy charakterystyczne bawega memory

Bawega posiada zalety, które w zdecydowany sposób wyróżniają ją na tle innych tkanin. Przede wszystkim jest materiałem inteligentnym. Co to oznacza? Bawega memory, jak wskazuje jej nazwa, zapamiętuje nadany jej fason. W przypadku zagniecenia, ubranie uszyte z bawega wystarczy wygładzić ręką, a tkanina powróci do pierwotnego kształtu. Kolejną cechą bawega jest jej ciasny splot. Dzięki temu tkanina ładnie układa się na sylwetce. Bawega memory jest tkaniną obustronną. Jedna jej strona jest delikatnie błyszcząca, natomiast druga jest matowa. Każda, ze stron może być warstwą zewnętrzną. Wybór zależy od osoby szyjącej i jej pomysłu na daną rzecz. Bawega memory dostępna jest w dość szerokiej palecie barw. Przeważają kolory jednolite, ale można również zaopatrzyć się w memory z ciekawymi wzorami.

Zastosowanie materiału bawega memory

Bawega ma szerokie zastosowanie. Ze względu na to, że jest materiałem dość sztywnym, nadaje się do szycia marynarek i żakietów. Sprawdzi się również jako tkanina na sukienki, spódnice i spodnie. Konfekcja uszyta z bawega memory charakteryzuje się delikatną elegancją i szykiem. Dzięki temu, że bawega jest tkaniną dwustronną, mogą być z niej szyte ubrania noszone raz na błyszczącej stronie a innym razem na matowej stronie. Daje to możliwość stworzenia kilku stylizacji przy pomocy na przykład jednego żakietu. Dwustronność pozwala na tworzenie zestawów dopasowanych do potrzeb. Raz może to być wyjście do kina i wybór matowego żakietu, a innym razem konieczność bardziej wizytowego wyglądu i w tym przypadku sprawdzi się strona połyskliwa. Bawega memory pasuje do rozkloszowanych sukienek i spódnic. Materiał ładnie podkreśla figurę i nadaje odzieży dziewczęcego, lekkiego wyglądu. Stosowana jest również do szycia spodni i garniturów. Niezwykle efektownie prezentują się zwłaszcza ubrania stworzone z bawega memory o intensywnych głębokich kolorach, takich jak czerń, butelkowa zieleń lub czerwień.

Bawega memory w dekoracjach dla domu

Bawega memory to dobry pomysł na wykonanie dekoracji domowych. Dzięki dwustronności sprawdzi się przy różnych aranżacjach. Poduszki i narzuty uszyte z połyskliwej strony znajdą zastosowanie w stylu glamour. Natomiast matowa strona elegancko udekoruje łóżka i kanapy w pokoju w stylu skandynawskim i nowoczesnym. Ciekawym rozwiązaniem jest takie szycie poszewek na poduszki lub narzut na łóżko, żeby z jednej strony była wersja matowa materiału a z drugiej błyszcząca. Dzięki temu można wybrać czy w danym dniu łóżko będzie zaścielone na stonowany matowy styl, czy wręcz przeciwnie - rozbłyśnie od połyskliwego materiału. Bawega memory wykorzystywana jest do szycia obrusów, serwet i bieżników. Również w tym wypadku może być stosowana dwustronnie.