Polar

Polar jest materiałem produkowanym z tworzyw sztucznych. Jednak dzięki zastosowaniu w nim innowacyjnych technologii, polar nabrał właściwości charakterystycznych dla włókien pochodzenia naturalnego. Polar zapewnia doskonałą izolację cieplną. Nie powoduje przegrzania organizmu i pozwala na swobodne odparowanie nagromadzonej podczas wysiłku wilgoci. Zalety polaru znalazły uznanie wśród twórców wysokogatunkowej odzieży sportowej. Obecnie polar to jeden z najbardziej popularnych materiałów używanych przy okazji najróżniejszych aktywności. Jest idealny na trekking, jazdę na rowerze, bieganie i na nordic walking.

Znaleziono 10 produktów

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Aktywne filtry

Cechy materiału typu polar

Wytworzony ze sztucznych włókien polar jest materiałem bardzo trwałym i odpornym na uszkodzenia. Odzież wykonaną z polaru można wielokrotnie prać bez obawy zmechacenia i rozciągnięcia. Dzięki swoim termoizolacyjnym właściwością polar może być stosowany do szycia ubrań na każdą porę roku. W chłodne dni materiał polarowy zapewni ciepło i ochronę przed wiatrem a w wiosenne i letnie miesiące nie dopuści do przegrzania organizmu. Polar jest miły dla skóry i nie powoduje podrażnień. Może być używany przez alergików i małe dzieci. Dużą zaletą polaru jest wybór dostępnych kolorów. Dzięki temu można dobrać kolor materiału do indywidualnych potrzeb lub najlepszy do uprawiania danego sportu. Polar jest materiałem łatwym w szyciu, ale wymaga używania ściegów i stopek maszynowych przeznaczonych do szycia dzianin. 

Rodzaje polarów pod względem ich gramatury

Polary różnią się od siebie gramaturą. Występują polary o gramaturze między innymi 100, 200, 375 lub 550. Na przykład gramatura 550 oznacza, że 1 metr kwadratowy materiały waży 550 gramów. Im większa liczba przy nazwie polaru, tym grubszy jest oferowany polar. Polarów o gramaturze 100 lub 200 używa się do wyrobu cienkich bluz. Może być również zastosowany do szycia lekkich kocyków dla dzieci. Polar 375 jest gruby i bardzo dobrze trzyma temperaturę. Stosowany jest przy okryciach wierzchnich takich jak kurtki. Polar o gramaturze 550 to jedna z najgrubszych odmian tego materiału. Robione są z niego nie tylko niezwykle ciepłe kurtki, ale również koce i obicia mebli.

Co można uszyć polaru?

Polar jest powszechnie identyfikowany z bluzami i dresami. I rzeczywiście materiał ten idealnie nadaje się na tego typu odzież. Uszyte z polaru bluzy są ciepłe, wygodne i nie krępują ruchów. Nadają się do wszelkiego typu aktywności na salach oraz na świeżym powietrzu. Bluzy mogą być szyte w różnych wersjach zapinane na ekspres, wciągane przez głowę z kapturem lub bez. Polar wykorzystywany jest także przy szyciu akcesoriów sportowych i jesienno-zimowych. Należą do nich czapki, kominy, szaliki i rękawiczki. Z polaru szyte są również elementy typowo kobiecej konfekcji. Bardzo dobrze noszą się zrobione z polaru spódnice i sukienki. 

Polar jest popularnym materiałem wykorzystywanym do szycia koców, narzut, lekkich pledów i poduszek. Materiał jest miły w dotyku, dlatego owinięcie się w koc z miękkiego polaru jest niezwykle przyjemne.