Dzianina z poliestru

Poliester jest materiałem wytwarzanym z włókien sztucznych. Ta syntetyczna tkanina jest jedną z najbardziej popularnych w przemyśle odzieżowym. Z poliestru wytwarzane mogą być wszystkie elementy garderoby, akcesoria wyposażenia i dekoracji wnętrz oraz wszelkiego rodzaju inne przedmioty tworzone z materiałów. Poliester stał się tańszą alternatywą dla dzianin pochodzenia naturalnego, zarówno roślinnego, jak i zwierzęcego.

Znaleziono 109 produktów

Pokazano 1-24 z 109 pozycji

Aktywne filtry

Zalety dzianin poliestrowych

Poliester jest syntetykiem i dzięki temu posiada wiele pozytywnych cech nieosiągalnych dla materiałów pochodzenia naturalnego. Główną zaletą poliestru jest jego wytrzymałość na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Poliester nie gniecie się i jest łatwy w utrzymaniu w czystości. Dzianina poliestrowa jest w wysokim stopniu odporna na wilgoć. Ta cecha sprawia, że wyprane ubrania bardzo szybko schną. Poliester nie kumuluje wilgoci, czyli nie jest środowiskiem odpowiednim dla wszelkiego rodzaju roztoczy, pleśni, grzybów i moli ubraniowych. Wykonane z wysokiej jakości poliestru ubrania, mogą być dzięki temu stosowane przez alergików oraz małe dzieci. Włókna syntetyczne niezwykle łatwo poddają się farbowaniu. Dostępne są dzianiny poliestrowe we wszystkich kolorach i najróżniejszych wzorach. Warto pamiętać o jeszcze jednej ważnej zalecie tej dzianiny. Poliester jest materiałem, który nadaje się do recyklingu. Ze starych ubrań po odpowiednim przetworzeniu można wyprodukować nowe, pełnowartościowe materiały i tym samym przyczynić się do dbałości o środowisko naturalne.

Poliestrowe swetry, sukienki i spódnice

Dzianiny wykonane z poliestru do złudzenia przypominają te wykonane z materiałów naturalnych. Dzięki włóczkom poliestrowym można stworzyć swetry i kardigany o najróżniejszych splotach. Dzianiny poliestrowe będą pięknie prezentowały się ozdobione wzorami warkoczy, rombów lub najróżniejszymi ażurami. W przeciwieństwie do wyrobów naturalnych ubrania wytworzone z poliestrów są bardzo elastyczne, nie odkształcają się i są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia. Jest to niezwykle ważne w przypadku takich elementów garderoby jak sukienki, spódnice i swetry. Ubrania narażone są na ciągłe wypychanie i wycieranie. Dzianina poliestrowa daje pewność, że sukienka o kształcie tuby lub ołówkowa spódnica zachowa swoją formę nawet po wielokrotnym noszeniu i praniu.  Jeszcze większe znaczenie ma to w przypadku swetrów. Rękawy na łokciach są niemal bez przerwy poddawane wypychaniu i mają kontakt z blatami stołów lub ławek. Tylko wytrzymała na zniszczenia i zabrudzenia dzianina poliestrowa jest w stanie zachować swój pierwotny wygląd przy tak intensywnym użytkowaniu.

Dzianinowa odzież sportowa

Zaawansowana technologia wykorzystywana przy produkcji dzianin poliestrowych pozwoliła na stworzenie materiału odpowiedniego do wytwarzania specjalistycznych ubrań sportowych. Z poliestru szyje się odporne na warunki atmosferyczne koszulki, bluzy, spodnie i dresy. Poliestrowe, polarowe dzianiny sprawdzą się jako materiał na sportowe akcesoria: czapki, kominy, rękawiczki.