Dzianina velvet

Dzianina velvet to rodzaj pluszu przypominający swoją strukturą szlachetny aksamit. Powstaje z dwóch wątków przędzy. Pierwszy splata się z osnową, a drugi, nazywany runowym, tworzy charakterystyczny dla tej tkaniny splot atłasowy. Podobnie jak welur czy aksamit, dzianina velvet zaliczana jest do tkanin runowych. Jednak w odróżnieniu od dwóch pierwszych, cechuje ją wyższa okrywa.

Aktywne filtry

Naturalne cechy tkaniny typu velvet

Tkanina velvet to materiał miękki i delikatny. Dlatego świetnie nadaje się do produkcji akcesoriów tekstylnych dla dzieci takich jak: śpiworki, maty edukacyjne, otulacze, pościel czy miękkie zabawki.

Z drugiej strony, velvet to tkanina elegancka i wytworna. Wyglądem przypomina najszlachetniejsze materiały. Piękny połysk odbijający światło sprawia, że nadaje się do tworzenia niepowtarzalnych aranżacji wnętrz. Elegancka i subtelna, a zarazem efektowna i stylowa nadaje każdemu pomieszczeniu szykowny wygląd.

Dodatkowym atutem tej pięknej tkaniny jest duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Dzianina velvet jest prosta do utrzymania w czystości. Powierzchniowe zabrudzenia łatwo usunąć ściereczką, a kurzu czy okruchów można pozbyć się za pomocą odkurzacza. Wszystkie akcesoria z niej wykonane pierze się w temperaturze 30 stopni.

Połączenie estetycznego wyglądu z właściwościami praktycznymi sprawia, że velvet jest chętnie wykorzystywany jako materiał na narzuty, poduszki czy zasłony.

Dzianiny obiciowe velvet cegiełka

Dzianina velvet występuje na rynku tekstylnym w dwóch wariantach: jako tkanina gładka lub velvet cegiełka. Na tkaninie velvet cegiełka występują charakterystyczne tłoczenia w kształcie cegiełki. Materiał velvet cegiełka posiada te same cechy i właściwości co gładki velvet. Znaczenie ma tu jedynie aspekt estetyczny i kwestia upodobań.

Venus velvet cleanaboo

Venus velvet cleanaboo to kolejna odsłona dzianiny velvet, która znajduje zastosowanie jako materiał obiciowy. Ta modna tkanina tapicerska występuje w szerokiej palecie kolorów i świetnie nadaje się do wnętrz, zarówno tych o charakterze klasyczny, jak i nowoczesnym. Delikatny i miękki plusz nadaje wnętrzom stylu i elegancji. Ponadto, wysoka wytrzymałość velvet cleanaboo sprawia, że materiał świetnie sprawdzi się jako dzianina obiciowa. 

Venus velvet cleanaboo wyróżnia się wśród innych rodzajów tkaniny velvet tym, że niemal nie chłonie wilgoci. Ciecz gromadzi się w postaci kropel na powierzchni tkaniny, dzięki czemu jest łatwa do usunięcia. Wybierając tkaninę venus velvet cleanaboo jako materiał obiciowy dla naszych mebli mamy pewność, że poza pięknym wyglądem przedłużamy żywotność produktu o długie lata.

Poza dobrze dobraną tkaniną tapicerską należy pamiętać o doborze akcesoriów tapicerskich jak pianki tapicerskie, guziki, gumki i inne dodatki.

Dzianina obiciowa rivera velvet

Dzianina obiciowa rivera jest niezwykle miękka i aksamitna w dotyku. Wyjątkowo wytrzymała na ścieranie i rozdarcia idealnie sprawdza się jako materiał obiciowy. Odporna na mechacenie zapewni długą żywotność każdemu produktowi, jaki zostanie z niej wykonany. Dzianina obiciowa  w postaci riviera velvet wraz z dobrze dobrane dobranymi dodatkami tapicerskimi jak pianki tapicerskie, będą doskonale podstawą do stworzenia pięknych, wygodnych i trwałych mebli.
Materiał obiciowy rivera velvet charakteryzuje się także dużą odpornością na działanie światła, dzięki czemu nie płowieje. To dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy chcieliby ozdobić swoje okna tą niezwykle wytworną tkaniną.