Filtry

KOLOR

KOLOR

MOTYW / WZÓR

MOTYW / WZÓR

SZEROKOŚĆ

SZEROKOŚĆ

ZASTOSOWANIE

ZASTOSOWANIE

Dostępność

Dostępność

Tkaniny wodoodporne

To rodzaj materiału powstały prawie wyłącznie z włókien poliestrowych. Tkaniny wodoszczelne, chodź sztuczne, są przyjemne i delikatne w dotyku, a jednocześnie wytrzymałe, odporne na wilgoć, rozciąganie oraz inne uszkodzenia mechaniczne.

Znaleziono 20 produktów

Pokazano 1-20 z 20 pozycji

Aktywne filtry

Tkaniny nieprzemakalne zapewniają ochronę podczas trudnym warunków pogodowych. Ale właściwości wodoodporne to nie jedyny atut tego materiału. Ta niezwykle szczelna tkanina stanowi doskonałą izolację ciała przed wiatrem, zapewniając w ten sposób maksymalny komfort podczas użytkowania. Dlatego tak chętnie szyje się z niej kurtki, kombinezony, peleryny przeciwdeszczowe oraz wszelką odzież wierzchnią.

Materiał nieprzemakalny

Materiały wodoodporne to nie tylko produkty dla pasjonatów szycia odzieży. To również prawdziwa gratka dla producentów wszelkich artykułów narażonych na działanie warunków atmosferycznych. Powstają z niej m.in. meble ogrodowe.

Markizy, parasole namioty czy leżaki to akcesoria ogrodowe do szycia których wykorzystuje się wodoodporne materiały poliestrowe. Produkuje się również poduszki oraz siedziska na krzesła i fotele do ogrodu. Nie brakuje też parawanów, śpiworków oraz różnych akcesoriów outdoorowych.

Podstawowym zadaniem tkaniny wodoszczelnej jest chronić produkty przed wilgocią. Dodatkowe właściwości jak niezwykła wytrzymałość sprawiają, że sprawdza się również przy dużych obciążeniach.

Jak szerokie zastosowanie ma ten materiał pokazują artykuły codziennego użytku : obrusy, nakładki, pokrowce itd. Materiały przy użyciu których powstają te dodatki są łatwe w utrzymaniu czystości, a dzięki poliestrowi w składzie gwarantują trwałość produktu przez długie lata.

Materiały syntetyczne z których powstają tkaniny wodoszczelne barwi się łatwiej niż te naturalne. Dlatego wśród odzieży czy innych produktów uszytych z takich tkanin, częste są intensywne wzory i nasycone kolory.

Wodoodporna tkanina kodura

Cordura to tkanina o specjalnym przeznaczeniu. Jest niezwykle wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Można powiedzieć, że praktycznie niezniszczalny. Na rynek tekstylny została wprowadzona stosunkowo niedawno bo 2004. W Internecie materiał pojawia się pod różnymi nazwami jak: kordura, kodura... Nasuwa się zatem pytanie: Czy chodzi o ten sam produkt? Warto wspomnieć, że oryginalna nazwa CORDURA® opatrzona jest znakiem towarowym i tylko taka pisownia daje gwarancje, że produkt jest oryginalny. W innych przypadkach mamy do czynienia z imitacją tkaniny o podobnych właściwościach. Oznaczenie podane przy produkcie np. Cordura 600, Cordura 100 to nic innego jak gramatura. Im wyższy wskaźnik, tym tkanina bardziej wytrzymała. Kodura to materiał w pełni syntetyczny o charakterystycznym splocie włókien, pozyskanych wyłącznie z tworzy sztucznych. Jej skład, to poliamid z powłoką poliuretanową. Utkana z wytrzymałych włókien nylonowych poddanych obróbce. Kodura to tkanina wodoodporna, którą cechuje wytrzymałością i odporność na warunki atmosferyczne. Bardzo lekka i jednoczenie odporna na otarcia i ścieranie. Ze względu na swoje właściwości szczególnie popularna jako element odzieży i obuwia roboczego. Tkanina stosowana szyciu plecaków, toreb, nerek, worków, pokrowców ubrań ochraniaczy, uprzęży, szelek i wielu produktów wymagających naprawdę dużej wytrzymałości.