Dzianina Nurek

Dzianina nurek jest jedną z odmian jerseyu. Swoją nazwę zawdzięcza podobieństwu do pianek używanych przez nurków lub windsurferów. Nurek jest zmodyfikowaną formą sportowej pianki, dostosowaną do szycia codziennej konfekcji damskiej, męskiej i dziecięcej. Z wyglądu przypomina specjalistyczną piankę sportową, ale dzięki zastosowanej technologii zyskała szereg pozytywnych cech, dzięki którym zdobywa coraz większą popularność.

Znaleziono 7 produktów

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry

Zalety dzianiny nurek

Głównymi cechami dzianiny nurek jest gęsty splot i duża elastyczność. Materiał składa się z trzech warstw. Środkowa z nich to cienka, lekka pianka. Wewnętrzna strona dzianiny jest gładka, natomiast zewnętrzna ma strukturę krepy. Nurek wytwarzany jest z wysokiej jakości włókien sztucznych, na przykład poliestru oraz dodatku elastanu lub lycry, które zapewniają odpowiednią elastyczność i rozciągliwość tkaniny. Pomimo trzywarstwowej budowy, nurek jest bardzo lekki, dzięki temu uszyte z niego grube, ciepłe ubrania nie są ciężkie. Nurek dobrze przepuszcza powietrze i jest miły w dotyku. Dzianina barwiona jest na różne kolory oraz pokrywana ciekawymi printami. Nurek sprzedawany jest na metry, co daje możliwość szerokiego zastosowania, zarówno do szycia ubrań, jaki i przy tworzeniu dekoracji i akcesoriów.

Odzież szyta z nurka

Nurek znajduje szereg zastosowań zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Jest dzianiną dobrze trzymającą ciepło, dlatego nadaje się jako materiał na odzież przeznaczoną na chłodniejsze dni. Szyte są z niego sukienki, marynarki, spodnie, kamizelki oraz kurtki. Ubrania z tego rodzaju jerseyu nie gniotą się, nie wypychają i są elastyczne. Te zalety sprawiają, że odzież z nurka jest komfortowa w noszeniu. Można ją stosować, zarówno jako ciepłe zabezpieczenie pod kurtkę lub jako odzież wierzchnią chroniąca przed wiatrem i niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. W czasie ciepłych miesięcy nurek sprawdzi się jako dzianina na kostiumy, stroje sportowe, topy i kamizelki. Modny wygląd i ciekawa faktura sprawiają, że uszyte z niej sukienki i spódnice mają wyjątkowy styl i stanowią dopełnienie kreatywnych, ciekawych stylizacji. Tkanina jest dość sztywna, więc można ją formować w elementy wypukłe lub sterczące, na przykład bufiaste rękawy lub trójkątne spódnice. Dzięki bardzo niskiej podatności na rozciąganie dzianina nurek pianka jest idealna do produkcji długich i krótkich legginsów oraz strojów wykorzystywanych przez tancerzy lub w sportach akrobatycznych. 

Modny materiał nurek

Nurek znajduje coraz szersze przeznaczenie. Pojawia się jako w elementach wystroju mieszkania. Coraz chętniej sięga się po nią przy tworzeniu poduszek lub narzut na łóżko. Poprzez swój oryginalny wygląd stylizacje z jej użyciem mają futurystyczny, bardzo nowoczesny charakter. Innym zastosowanie nurka są różnego rodzaju akcesoria, takie jak torby typu shoper, czy kosmetyczki.  Idealnie sprawdza się jako element wyprawki szkolnej. Z nurka wytwarzane są plecaki i szkolne torby na ramię oraz piórniki. Materiał jest łatwy do wyczyszczenia, co ma duże znaczenia podczas intensywnego użytkowania przez uczniów.