Tkaniny na stroje kąpielowe

Materiały do własnoręcznego szycia to najlepszy sposób, aby stworzyć idealnie dopasowane do swojej sylwetki stroje kąpielowe. Wśród dostępnych w naszym sklepie internetowym tkanin do wyboru są różne faktury, kolory, a także wzory.

Aktywne filtry

Popularne materiały i tkaniny na stroje kąpielowe

Materiały i tkaniny na stroje kąpielowe ze względu na swoje zastosowanie powinny być odporne na działanie wody, wygodne, elastyczne, a przy tym dobrze przylegające do ciała. Dzianina, jeden z najbardziej popularnych materiałów, bardzo dobrze sprawdza się jako materiał na strój kąpielowy.

Stroje kąpielowe z lycry

Syntetyczna tkanina z włókien sztucznych - lycra jest niezwykle rozciągliwa i trwała. Idealnie nadaje się do strojów kąpielowych, tanecznych, sportowych, a także jako uelastyczniający dodatek wielu codziennych ubrań. W jej składzie znajdziemy głównie poliester, ale także elastan — zależnie od procentowego udziału składników gramatura produktu może się różnić. Znajdujące się w naszej ofercie tkaniny z lycry oferują duży wybór kolorów i wzorów. Dzięki temu z pewnością każdy znajdzie dla siebie materiał, z którego uszyje wymarzony strój kąpielowy.

Dodatki do odzieży kąpielowej

Innym materiałem, z którego bardzo często szyje się stroje kąpielowe jest spandex. Na rynku odzieżowym często nazwy lycra, spandex i elastan stosowane są zamiennie. Używana nazwa zależy od tego, jaka jest nazwa handlowa oryginalnego włókna syntetycznego w danym kraju.

Dostępny w naszej ofercie materiał zwany spandexem to świetna dzianina do łączenia z innymi tkaninami. Najczęściej w strojach kąpielowych występuje połączenie spandexu z nylonem, wełną lub innymi wyrobami, które świetnie się rozciągają wzdłuż i wszerz.

Dzianiny na idealny kostium kąpielowy

Aby dopasować elastyczność dzianiny do swojej sylwetki warto dokładnie sprawdzić skład dzianiny. W naszym sklepie internetowym znajdują się wyłącznie materiały wysokogatunkowe, zapewniające maksymalny komfort użytkowania podczas różnych aktywności.

Wśród materiałów na kostiumy kąpielowe szczególnie warte polecenia są te, których gramatura wynosi 190g lub 230 g. Aby nasycone kolory i głęboka czerń na długo zachowały swoje właściwości, warto zasięgnąć rady na temat odpowiedniego prania, a także pielęgnowania tkanin.

Dzianina i jej zastosowanie

Bez względu gramaturę, dzianina świetnie sprawdza się jako materiał na odzież sportową. Może to być rekreacyjne pływanie, wspomniany już wcześniej taniec, gimnastyka, joga czy aerobik wodny.

Dobierając materiał , który będzie pasował do sylwetki warto zwrócić uwagę na materiały z elastycznymi dodatkami, takimi jak np. nylon. Szyjąc kostium kąpielowy nie zapominajmy o prawidłowy dopasowaniu rozmiarów kostiumu do sylwetki. Kostium kąpielowy nie może być ani za ciasny, ani za luźny. Drugorzędną kwestią jest gramatura materiału na kostium kąpielowy. Gramatura dzianiny wpływa m.in. na stopień przezroczystości stroju kąpielowego.