Bawełna satynowa

Satyna bawełniana postrzegana jako luksusowa tkanina łączy w sobie zalety klasycznej satyny i przyjemnej bawełny. Charakteryzuje się wyjątkowo delikatną i zwiewną fakturą. Estetyczny i elegancki wygląd połyskującej faktury kojarzy się z najwyższej jakości naturalnym jedwabiem.

Bawełna satynowa doskonale sprawdza się jako materiał do szycia kolorowych lub minimalistycznych pościeli. Subtelnie połyskująca powierzchnia bawełny satynowej nadaje zmysłowej elegancji każdej kreacji, która została stworzona z kolorowej tkaniny.

Aktywne filtry

Bawełna satynowa — kolor dopasowany do stylu

W ofercie tkanin bawełnianych znajdują się zarówno delikatne, pastelowe warianty, jak i z intensywną głębią koloru.

Zależnie od koloru bawełna satynowa może stać się elementem wyposażenia eleganckiego wnętrza lub materiałem na zwiewną koszulę nocną. Z tkanin takich jak bawełna satynowa można stworzyć wiele ciekawych projektów z wykorzystaniem kreatywnych wzorów!

Wśród nich wyróżniają się szczególnie kompozycje geometryczne, abstrakcyjne, kwiatowe i roślinne. Możliwości dopasowania kolor i wzoru pościeli z satyny pozwala stworzyć spersonalizowany komplet do swojej sypialni.

Najlepsza tkanina — bawełna satynowa czy satyna?

Dla wielu osób tkanina bawełniana to alternatywa dla zwykłej satyny, która jest dosyć specyficzna — zimna i bardzo zwiewna. Dzianina stworzona z bawełny charakteryzuje się przyjemną w dotyku fakturą. Dzięki temu świetnie nadaje się na materiał do szycia spódnic, bluzek, marynarek, a nawet sukni wieczorowych. Różnice między bawełną satynową a satyną dotyczą składu materiału, właściwości i techniki produkcji. 

Bawełna satynowa na wymiar - 160x200, 220x200, lub 140x200

Dzięki połączeniu luksusowej satyny i przewiewnej dzianiny możesz stworzyć komplet pościeli, który dobrze sprawdzi się zarówno latem, jak i zimą. Bawełna wykonana w 100% z naturalnej przędzy jest niezwykle przyjemna w dotyku i zapewnia swobodny przepływ powietrza.

Bawełna satynowa 140x200 to rozmiar materiału do uszycia standardowej pościeli. W przypadku kompletu dwuosobowego lepiej, aby bawełna satynowa miała wymiar 160x200. Dla jeszcze większej wygody warto wziąć pod uwagę zakup tkaniny bawełnianej w rozmiarze 160x200, a nawet 220x200!

Bawełna - 100% naturalnej przędzy

Wykonana z naturalnej przędzy satyna bawełniana charakteryzuje się przede wszystkim wysoką wytrzymałością. Pościel z satyny bawełnianej jest odporna na przecieranie, pękanie, darcie się, a nawet nadmierne rozciąganie. Kolor dzianiny utrzymuje swoją intensywność nawet po wielu praniach, co pozwala dłużej cieszyć się wysokojakościowym materiałem.

Bawełna satynowa — tkanina bezpieczna dla alergików

Tkanina satynowa jest materiałem bezpiecznym dla alergików lub osób wrażliwych na podrażnienia. Delikatna dzianina ma bardzo dobrą przepuszczalność powietrza, a ponadto zapewnia bezproblemowe odprowadzanie wilgoci.

Wspomniane zalety, to tylko niektóre z wielu czynników gwarantujących przyjemny sen i komfortowe noszenie ubrań wykonanych z bawełny satynowej.